osprzęt
kable i przewody
osprzęt kablowy
ochrona odgromowa
narzędzia
aparatura elektryczna
rozdzielnie elektryczne
oprawy oświetleniowe
teleinformatyka
inteligentny dom
 

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje dotyczące aktualności, promocji, wyprzedaży, podaj swój adres e-mail
inteligentny dom


Nasz świat zmienia się w coraz szybszym tempie, a nasze życie dzięki nowym rozwiązaniom technicznym staje się coraz bardziej wygodne. Jest całkiem naturalne, że zarządzanie w naszych domach obwodami elektrycznymi, takimi jak: oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie czy sterowanie żaluzjami lub roletami, powinno wpisywać się w ten trend.
Nowoczesne instalacje elektryczne umożliwiają sterowanie urządzeniami za pomocą tradycyjnych przycisków lub zdalnych pilotów. Dzięki temu każdy może kontrolować różne urządzenia elektryczne szybko, łatwo i komfortowo.
Instalacja inteligentnego domu pozwala powiązać poszczególne funkcje w scenariusze dostosowane do aktualnych potrzeb i stylu życia.
Na przykład:
Wyjazd z domu.
Wyjeżdżając myślisz o zaplanowanych sprawach i przestajesz martwić się o zostawiony dom czy mieszkanie - używasz zdalnego pilota aby uruchomić scenariusz „wyjazd”: żaluzje i drzwi garażowe zostają zamknięte, system alarmowy aktywuje się, wszystkie światΠa zostają wyłączone i jednocześnie startuje program symulacji Twojej obecności w domu dla zmylenia ewentualnych intruzów. Jeżeli jakieś urządzenie elektryczne zawiedzie podczas Twojej nieobecności system poinformuje Cię o tym wiadomością np. sms.
Podczas Twojej nieobecności dla Twojej wygody inteligentny system może automatycznie włączyć zewnętrzne oświetlenie wieczorem, kontrolować zraszanie trawnika z rana, w zależności od potrzeb.
Dzięki połączeniu internetowemu możesz komunikować się z Twoim inteligentnym domem z dowolnego miejsca na świecie. W czasie swojej nieobecności możesz dowolnie zmieniać instrukcje zarządzania domem i oglądać go dzięki zainstalowanym kamerom. W przypadku niebezpieczeństwa - wykrycie intruza lub alarm techniczny -system ostrzega cię wysłaniem wiadomości alarmowej przez e-mail lub SMS, dołączając adekwatne do sytuacji zdjęcie z kamery.
W trakcie powrotu, wysyłasz instrukcje do systemu przez internet, aby przygotować dom do Twojego powrotu (np. ustawienie odpowiedniej temperatury, załączenie światła, włączenie ogrzewania podłogowego). Wyjazdy mogą być o wiele przyjemniejsze i bardziej beztroskie, wolne od zmartwień o stan Twojej posesji.

Systemy inteligentnego domu posiadają coraz większe możliwości. A ich elementy składowe stają się coraz popularniejsze wśród polskich klientów.

To już nie przyszłość - to teraźniejszość.


Na skróty: hurtownia elektryczna :: kable elektryczne :: legrand cennik :: legrand sklep :: oprawy oświetleniowe ::
osprzęt elektryczny :: osprzęt instalacyjny :: przewody elektryczne :: sklep elektryczny Kraków :: Mapa strony